Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Jesteśmy w stanie to zarejestrować każdego poranka, oglądając tv, serfując po Sieci internetowej i analizując bieżącą prasę. Z każdego miejsca napastują nas oferty reklamowe, które prowokują do nabycia nowego samochodu lub nowoczensego telewizora. To co jeszcze rok temu było szczytem techniki, teraz jest już przestarzałe. W jaki sposób jesteśmy wstanie coś kupić jeśli nasze wynagrodzenie na to nie daje szansy. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili mamy możliwość zadać zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych produktów finansowych, które są przedkładane na naszym rynku finansowym”? Fundamentalnym zagadnieniem w tym przypadku jest wyraz oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że w większości wypadków jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle ważne, że na tego typu dokumencie widnieją potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. W przypadku gdy bank zobaczy takową wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie przekaże.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swego dochodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takie są przydzielane zazwyczaj przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. marki chwilówkowe.