Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, jaka chociaż raz w całym swoim życiu miała styczność z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z terminologii bankowej, który to przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.


W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te główne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki żeby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp posiadają jedynie banki. Przenikają do niej informacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to uzyskujemy za określone czynności.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy otrzymać bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i bardzo często posiadają spore opóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.