Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, jaka chociażby raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.


W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te kluczowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, która to została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak by strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to dostęp mogą mieć wyłącznie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy ustalonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to odbieramy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy osiągnąć bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i bardzo często posiadają duże opóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.