Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Żyjemy w społeczeństwie materialistycznym. Jesteśmy w stanie to zarejestrować każdego poranka, oglądając tv, serfując po Sieci internetowej i czytając codzienną prasę. Z każdego punktu atakują nas oferty reklamowe, które nakłaniają do nabycia nowego pojazdu lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze rok temu było szczytem technologii, aktualnie jest już stare. W jaki sposób jesteśmy wstanie coś zakupić jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Świetnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie jesteśmy wstanie zadać zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych artykułów kredytowych, które są oferowane na naszym własnym rynku usług kredytowych”? Kluczowym pojęciem w tym przypadku jest słowo oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że z reguły gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle kluczowe, że na tego typu dokumencie widnieją potencjalne obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank widzi taką wzmiankę to jasnym jest, że kredytu w żadnym wypadku nie udzieli.


Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takie są przydzielane z reguły przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.