Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już dzisiaj wypada powiedzieć, że w ostatnim czasie spore zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, że coraz to większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.


Dla nas jako dla długoletnich i zawodowych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki udzielania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do widocznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, to jest tego rodzaju które były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tej chwili strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie atrakcyjna.

Sporo osób, które nie orientuje się w temacie finansów jest w stanie z pewnością zadać pytanie „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są spore różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.