Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minutKażda jednostka, która to choćby raz w całym swym życiu miała styczność z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury bankowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłożyć te kluczowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki żeby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp posiadają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które otrzymujemy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy osiągnąć bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dość często posiadają spore spóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są oferowane poprzez podmioty pozabankowe.