Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?

pozyczka hipoteczna
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim okresie dosyć popularnym tematem. Poglądy na jej temat pozostają jednakże skrajne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, jakie to przestrzegają przed rzekomymi minusami, które to się z nią wiążą. Ostrzegają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką udzielanych pożyczek przejmowali lokale mieszkalne ubogich osób.

Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej skomplikowana niż w modelu dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można wartościować w sposób generalny konkretnego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości pewna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron ma świadomość precyzyjnie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przekazywane poprzez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody podpisywania umów przez równorzędne strony, która to reguła mieści się polskim KC. Strony ustalają, że 1-a ze stron udziela pożyczki w określonej wysokości a 2ga strona obiecuje ją spłacić w ustalonym okresie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami. uslugi finansowe pozyczki

Z racji tego, że prywatny inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie adnotacji w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta konstrukcja od strony prawniczej.